5  Tradiciniai Vakarų Javos ginklai : CekAkreditasi

 Tradicinių Vakarų  Džavanos ginklų įvairovė yra unikali ir ją reikia išsaugoti

Susipažinimas su įvairiais tradiciniais Vakarų  Java ginklais yra   meilės  tėvynei ir valstybei  forma.  Kaip   kita  tautos   karta,  tautos jaunimas ir moterys  gali geriau išsaugoti įvairias   tėvynės kultūras.

Taigi,  kultūros paveldas  vėliau neišblės iki  palikuonių  . Iš tikrųjų Indonezija iš tiesų   yra  kultūros turtinga šalis.   Ne tik  tradiciniai ginklai, bet ir daugybė liaudies  dainų,  tradicinių drabužių,  tradicinių namų ir iki šiol buvo išsaugoti tautos pažangai.

5  Tradiciniai Vakarų Javos ginklai

Vakarų Java  provincija  , kuri yra  Java salos dalis, turi įvairių unikalumų, kurie yra tikrai žavūs.    Galite rasti įvairios unikalios senovinės įrangos, kuri   kartkartėmis jus  nustebins.   Anksčiau šie ginklai  praeityje  buvo naudojami vykdant darbinę  veiklą.

Vakarų Java provincijos gyventojai  ją naudoja  įvairiems tikslams,  pradedant  medžiokle, ūkininkavimu ir baigiant įrankiu   apsisaugoti.     Nepaisant to, laikai ir toliau vystosi. Tradiciniai ginklai     nebenaudojami  kasdieniame gyvenime.   Tada  jo egzistavimas buvo  išsaugotas ir dabar saugomas įvairiuose muziejuose.

Keletas  tradicinių Vakarų  Džavanos ginklų tipų taip pat vis dar priklauso  Sundanese žmonėms.     Veislės, kurias   galite atpažinti iki šiuolaikinės eros,  yra  šios.

  1. Bedogas

“Bedog” yra ginklas,  panašus į peilį.   Šio dalyko dydis  Atrodo gana didelis.    Dauguma  Java salos gyventojų  turi būti  susipažinę  su Bedogu.   Jo dydis siekia 40 cm ir yra pagamintas iš  plieno ir geležies. Tada plienas ir geležis  rafinuojami ir  vamzdžiai kalimo būdu.

  1. Krabas

Tarp  Vakarų Java provincijos   žmonių  tradicinis  Vakarų  Java ginklas vadinamas  ani-ani.   Tai objektas, kurio vienoje pusėje  yra pizos  akis, o  kitoje –  rankinis medis. Šis įrankis naudojamas   daržovių  derliaus nuėmimui nuo kangkung.    Ši  įranga  taip pat naudojama ryžiams nuimti.

  1. Congkrang

Šis ginklas,  žiūrint iš pirmo žvilgsnio, yra panašus į  kapą.   Dydį lengviau  suvokti  rankomis.    Paprastai  ši priemonė  naudojama  žemės ūkio plantacijose.   Congkrang  dažniau naudoja  moterys.   Tuo tarpu vyrai dažniau  naudoja kapus.

  1. Sulimat

Vakarų Javos provincija  iš tiesų yra labai turtinga  ginklų įvairove.   Sulimat yra   kokosų lupimo  nuo odos objektas. Ašmenys yra smailūs ir aštrūs, kad jį  būtų galima naudoti tokiai kietai   galvos odai nulupti.

  1. Auksas

Šio dalyko egzistavimas  gali būti gana populiarus įvairiuose regionuose. Šis dalykas naudojamas  vykdant kasdienę veiklą. Ašmenys yra smarkiai išlenkti  , o forma yra kaip  pusmėnulio mėnulis.  Jo buvimas naudojamas  krūmų  ir žolių genėjimui.

Vakarų Džavanos tradicinių ginklų “Kujang” funkcijos ir jų tipai

Iki šiol  turite žinoti įvairią ankstesnę  įrangą iš įvairių regionų, įskaitant vakarų Java provinciją.   Namun iš tikrųjų, kokia nauda? Yra įvairių privalumų, kuriuos galima naudoti.

Vienas iš  tradicinių Vakarų  Java ginklų yra Kujang.   Jūs turite  būti susipažinę  su šiuo vienu dalyku.   Kaip paaiškėjo, tipai yra gana įvairūs. Kiekvienas tipas turi skirtingą funkciją.  Štai keletas  funkcijų ir jų tipų.

Kujang tapo tipiško  Sundanese įrankio tipu.  Sundanese genties žmonės netgi mano, kad objektuose yra magiškas ir sakralinis.    Štai kodėl jie tai vadina  Hyang arba Kudi, kuri yra senoji  kalba.

Jie mano, kad  Kudi arba Hyang  turi okultizmo jėgą.   Senojoje   sundanesų kalboje  , Hyang apibrėžiamas kaip Dievas. Todėl laikoma, kad Kujangas  turi galią,  kurioje  galia ateina iš dievų.

Jų dydžiai skiriasi. Kai kurie yra  20 cm dydžio, o kai kurie –   25 cm. Šį dalyką  naudoja vyrai. Istorikai   tyrėjams  atliko tyrimus.  Rezultatai yra nuostabūs.   Jie sako, kad  ginklas buvo naudojamas 8-ajame amžiuje.    Iki šiol  tradicinis   Vakarų Džavanos ginklas turi įvairias funkcijas, tokias kaip:

  1. Ūkio įrankiai

Kai kurie  sundanese žmonės naudoja Kujang ūkininkavimui.   Jie taip pat naudoja jį  nyacar, kad nupjautų  laukines  žoleles.

  1. Simbolis

Kujango ginklas  taip pat nebūtinai   naudojamas  vykdant įvairią veiklą, bet kaip simbolis.

  1. Paveldas

Šis ginklas taip pat naudojamas kaip   ginklo apsauga vykdant karybą.

  1. Apdaila

Daugelis žmonių  Vakarų Java provincijoje iki šiol turi praeities ginklus  , kuriuos gali demonstruoti savo namuose.

Kaip naudoti tradicinius Vakarų Java Baliung ginklus

Be Kujango,   Baliungas yra viena iš ankstesnių Sundos įrangos įrenginių, kuri vis dar saugoma  šiandien.     Objekto forma  yra kaip kirvis, tačiau ji jau atrodo šiek tiek modernesnė.   Jo funkcija apskritai yra beveik kaip kirvis, ty  atlikti didelių dydžių medžių kirtimą.

Taigi,  ši įranga yra ne tik istorinė  kaip tradicinė įranga.  Sundanese žmonės vis dar saugo ir net naudoja jį tol, kol jis patenka į šiuolaikinius laikus  , kaip dabar. Žmonės, kurie dažnai jį naudoja,  yra tie, kurie dirba miškininkystės srityje.

Šis dalykas  turi gana unikalią formą.   Jo dydis siekia 35 cm, jei  matuojamas iki pakylos. Jei pažvelgsite į tai,  šio daikto rankena iš pirmo žvilgsnio atrodo gana   stora. Jei jis yra pakankamai stipriai pakeltas.    Tokiu būdu pjovimo galia, kurią   ji gamins, tikrai yra labai didelė.

Baliungo šoną  galite rasti aštriu ir storu paviršiumi. Tada ilga ir stora dalis   yra tikra, kad galės duoti įbrėžimų  medžio  žievei  , kurią reikia nukirsti.   Medžiai su kieta žieve  taip pat gali būti  subraižyti naudojant Baliungą.

Bandungo muziejaus Vakarų Javos tradicinių ginklų kolekcija

Įvairiuose šalies regionuose  tradicinė įranga,  naudojama nuo senovės,  iš tiesų ir toliau buvo išsaugota.    Jie dedami muziejaus viduje, kad dabartinė karta vis dar galėtų juos  naudoti ir studijuoti.

Na, pasirodo, nedaug   žmonių žino, kad Bandungo muziejuje yra  istorinių objektų  kolekcija,  įskaitant tradicinius Sundos ginklus  .   Kolekcija yra daug  ir nuostabi.   Jie yra  tvarkingai prižiūrimi   taip, kad bet kuriam lankytojui būtų labai lengva  pamatyti ir sužinoti apie juos.

Įvairias senovinių karo ginklų kolekcijas galite pamatyti būtent Bumi Pakarang Sasusuhan. Šis muziejus yra Arcamanik KOTA Bandung. Muziejus  iš tikrųjų priklauso Gun Gun Gurnadi.  Be to, kad jis buvo naudojamas kaip  muziejus, jis jį naudojo kaip rezidenciją.

Pirmame aukšte  galite rasti stiklinę spintelę  su įvairiais  vakarų  Java provincijai būdingais ginklais. Yra Keris, Kujang ir  daug daugiau.  Įėję į antrą aukštą,  galite pamatyti įvairius  objektus, rodomus  stiklinėse    spintelėse, ant  sienų ir padėtus ant  stalo.

Jūs taip pat tikrai  nustebsite, kai pateksite į  3 aukštą  numeris. Ant   grindų  rodomi įvairūs  bedogai, kujang ir durklai.     3 aukšto sienos yra beveik pilnos   visų rūšių ginklų.   Net  savininko lentynos  buvo pagamintos  remiantis tuo, kad sienų  nepakako  ginklams  demonstruoti.

Jaunoji karta  gali mylėti kultūrą ir  tėvynę per peraną ir išsaugoti  įvairią tradicinę įrangą.   Tiesą sakant, galite   pabandyti jį naudoti, kai objektas iš tikrųjų parduodamas.   Išsaugokite tradicinius Vakarų  Java ginklus Tautos labui.

Learn More